Jdi na obsah Jdi na menu

Lixouri - základní charakteristika

22. 6. 2006

ObrazekLixouri je druhé největší město ostrova (hned po Argostoli) a leží na jednom z kefallonských poloostrovů zvaném Palliki. Naleznete zde spleť ulic a uliček s romantickými zákoutími plnými květin a řadu obchodů, které k čile pulsujícímu městečku patří. V centru je prostorné čtvercové náměstí lemované platany. Kavárny, cukrárny a taverny lákají k posezení a široká třída vedoucí podél nábřeží naopak k podvečerním procházkám. Velmi příjemné je četné lodní spojení s Argostoli (plavba trvá cca 25 minut). Můžete tak snadno navštívit hlavní město a prohlédnout si jeho přístav s tržištěm, řadu kostelů a velmi zajímavé archeologické a národopisné muzeum. Dva kilometry od centra Lixouri je písečná pláž Lepeda. Vede k ní cesta lemovaná opunciemi, agáve, oleandry a ibišky. Pláž s červeným saharským pískem a tyrkysově modré moře vytváří neopakovatelný obraz. Můžete si zde pronajmout slunečník a lehátka.
Vydáte-li se ještě více na jih, poznáte řadu dalších pláží s červeným pískem, na kterých můžete nalézt naprosté soukromí, např. Kounoupas, Agios Ioannis, Megas Lakos, Kounopetra a Agios Nikolaos. Nejkrásnější pláží této oblasti je však pláž XI, která je vzdálena od Lixouri 8 km. Tato pláž má ideální podmínky pro vodní sporty. Po 18 kilometrech na severozápad od Lixouri se ocitnete v úplně jiném světě - mezi příkrými útesy se tulí nádherná pláž Petani, domorodci nazývaná ,,biblická". Proslulá pláž Myrtos leží pouhých 30 km severozápadně od Lixouri.

Transfer
Cesta do Lixouri (25 km po pevnině a 25 minut lodí) potrvá asi 1h. 30 min.

Taverny, restaurace, bary, diskotéka, obchody, pošta, banky, bankomaty, lékárna, poliklinika, partnerská cestovní kancelář, půjčovna motorových vozidel a kol, vodní sporty, přístav s lodním spojením do hlavního města (1x za hodinu, v hlavní sezóně 1x za 30 minut, cca 1,5 EUR/cesta), vodní sporty na pláži XI (cca 8 km od Lixouri).